Registreerimine ja kasutamine

Kuidas registreerida Avis Now kasutajaks?

Esmalt tuleb Avis Now rakendus App Store'ist või Google Playst alla laadida ning seejärel saad esitada vajalikud andmed ja registreerida oma konto. Teenuse kasutamiseks on vaja lisada toimiv maksakekaart ning autode rentimiseks ka juhiluba. 
Konto ülesseadmine võtab vaid paar minutit ning seejärel oledki valmis teele asuma!

Kuidas lisada juhiluba?

Juhiloa lisamiseks vali menüüst „Minu profiil" ning „Lae üles juhiluba“. Järgi juhiseid ja juhiluba kontrollitakse paari minutiga üle.

Kuidas lisada/kustutada maksekaart?

Maksekaardi lisamiseks vali menüüst „Minu konto" ning „Lisa/muuda maksekaarti“. Maksekaardi toimivuse kontrollimiseks broneerime sellelt 50 senti. Summa lisatakse sinu Avis Now kontole ning saad seda kasutada oma järgmise sõidu ettemaksena või tagastatakse 2-3 tööpäeva jooksul.

Kaarti saad eemaldada valides rakenduses "Minu profiil" alt "Kustuta maksekaart". Pea meeles, et kaardi saab rakendusest eemaldada ainult siis, kui sinu kontol pole võlgnevusi.

Enne sõidu alustamist kontrolli alati, kas oled valinud õige makseviisi. Kui sõit on alanud, ei saa seda hiljem muuta ega arveldada teistsuguse makseviisiga.

Kuidas kasutada Avis Now rakendust?

Ava Avis Now rakendus ja näed kaardil kõiki saadaval olevaid sõidukeid. 

- Auto kasutamine. Kui plaanid sõita pikemalt kui 4 tundi, siis soovitame enne sõidu alustamist osta sõidupakett, sest nii saame pakkuda parimat hinda. Kui oled kaardilt endale sobiva sõiduki välja valinud, saad selle 15 minutiks tasuta broneerida. Enne sõidu alustamist kontrolli, et sõidukil puuduvad uued kahjustused. Kui kahjustust pole halli noolekujulise kleepsuga tähistatud, siis tee sellest pildid saada need aadressile info@avisnow.eu. Juhul, kui uusi visuaalseid kahjustusi ei ole, vajuta rakenduses "Alusta sõitu" ning ava auto uksed. Sõidu lõpetamiseks tuleb auto parkida samasse kohta, kus sõitu alustasid - igal sõidukil on enda kindel parkimiskoht. Kui oled auto parkinud jäta võtmed autosse ning vajuta "Lõpeta sõit". Auto uksed lukustuvad automaatselt. Sõidu lõppedes saad anda hinnangu oma Avis Now sõidukogemusele. Kui autol on mingeid probleeme või see vajab puhastust, jäta meile kommentaar ning hoolitseme selle eest.

- Tõukeratta kasutamine. Kui oled kaardilt endale sobiva tõukeratta välja valinud, saad selle 15 minutiks tasuta broneerida. Enne sõidu alustamist veendu, et 1) akut oleks plaanitud sõidu jaoks piisavalt, 1) tõukeratas oleks visuaalselt sõidukõlbulik ning 3) rehvid oleks heas korras ja piisava rõhuga. Tõukeratast saad avada ka kui skaneerid tõukeratta lenksul oleva kleebise QR-koodi. Sõidu alustamiseks vajuta "Alusta sõitu" ning tõukeratas lülitub sisse. Sõidu alustamiseks lükka esmalt tõukeratast natuke edasi, et see tuleks tugijalalt maha. Astu ühe jalaga seisuplaadi peale ning lükka tõukerattale väike hoog sisse. Seejärel vajuta kiirendamiseks lenksu paremal pool olevat gaasinuppu ning aeglustamiseks vasakul pool olevat pidurit. Kontrolli, et pidurid töötavad korralikult, gaasiga saab kiirendada ning tõukeratas ei teeks sõites kummalisi helisid. Juhul kui tõukeratas ei ole sõidukõlbulik anna sellest meile teada meie ööpäevaringsele tuginumbrile +372 605 1144. Sõidu lõpetamiseks tuleb tõukeratas tagastada samasse kohta, kus sõitu alustasid. Kui oled tõukeratta parkinud vajuta rakenduses "Lõpeta sõit". Tõukeratas lukustub automaatselt. Sõidu lõppedes saad anda hinnangu oma Avis Now sõidukogemusele. Kui tõukerattaga on mingeid probleeme, jäta meile kommentaar ning hoolitseme selle eest.

Kui vanalt saab Avis Now teenuseid kasutada?

Autode kasutamiseks peab olema vähemalt 21-aastane. Tõukerattaga sõitja peab olema vähemalt 16-aastane.

Kuidas lisada sooduskoodi?

Sooduskoodi saad lisada "Minu konto" alt. Kui rakendus sooduskoodi ei aktsepteeri, siis tee kindlaks, et promokood ei ole aegunud ja vastab kampaania nõuetele ning, et ei oleks kirjavigu. Kui promokoodi pole siiski võimalik kasutada, saada meile probleemist kuvatõmmis aadressile info@avisnow.eu.

Autod

Mis on sõidupakett?

Sõidupakett on ajast ja kilometraažist koosnev pakett. Kui plaanid sõita kauem kui 4 tundi siis soovitame valida endale sobiv sõidupakett.

Millal sõidupakett aktiveerub?

Sõidupaketi peab peale ostmist aktiveerima 24 tunni jooksul. Sõidupakett aktiveerub kui oled rakenduses sõitu alustanud.

Mis juhtub kui ületan paketi hinna sees sisalduvat aja- või kilomeetri limiiti?

Sõidupaketis sisalduva aja- ja/või kilomeetri limiidi ületamisel jätkub auto kasutamine jooksva tariifi alusel. Ületatud sõiduminutite ja/või kilomeetrite eest saadetakse eraldi arve.

Mida teha kui unustasin sõidupaketi osta enne sõidu alustamist?

Sõidupaketti peab ostma enne sõidu alustamist. Juhul kui unustasid seda teha, siis pead praeguse sõidu algpuntis lõpetama, ostma sobiva sõidupaketi ja alustama uut sõitu.

Kas ma saan osta uue sõidupaketi kui eelnevalt ostetud sõidupakett sai sõidu ajal läbi?

Ei saa. Sõidupakette saab osta vaid enne sõidu alustamist. Sul on võimalus oma praegune sõit algpunktis lõpetada, osta uus sõidupakett ning alustada uut sõitu.

Kuhu võib autot parkida?

Sõidu lõpetamiseks tuleb auto parkida samasse kohta, kus sõitu alustasid - igal sõidukil on enda kindel parkimiskoht. Auto kasutusperioodi jooksul võib auto parkida sinna, kus parkimine on lubatud. Järgi kohalikke liiklus- ning parkimiseeskirju. Tasulistes tsoonides või eraparklas parkides peab juht selle eest iseseisvalt tasuma. Vajadusel saab kasutada autos olevat parkimiskella.

Auto kütus hakkab otsa lõppema. Kus saan autot tankida?

Auto tankimine on Sinu jaoks tasuta ning saad seda teha lähimas Circle K jaamas. Kütusekaardi leiad auto salongis oleva päikesesirmi alt. Kui sa pole kindel, millist kütust auto kasutab, siis igal autol on vastav kleebis näha kütusepaagi korgi peal.

Avastasin, et auto on kahjustada saanud. Kuidas käituda?

Kui kahjustust pole kleepsuga tähistatud, siis tee pildid ning saada need aadressile info@avisnow.eu.

Mida peaksin tegema kui sattusin autoavariisse?

Helista meie ööpäevaringsele tuginumbrile +372 605 1144. Meie meeskond annab edasised juhised.

Lõpetasin rakenduses sõidu ent jätsin kogemata autovõtme/kütusekaardi enda kätte või unustasin isiklikke esemeid autosse. Kuidas käitun?

Helista meie ööpäevaringsele tuginumbrile +372 605 1144 ning avame auto uksed distantsilt ilma, et peaksid uut sõitu alustama.

Mida teha, kui auto on määrdunud?

Helista meie ööpäevaringsele tuginumbrile +372 605 1144 ja me hoolitseme selle eest, et sõiduk saaks võimalikult kiiresti korda.

Kas autod on kindlustatud?

Jah, kõik meie autod on kindlustatud.

Millised autod on valikus?

Toyota Corolla, Škoda Scala ja Peugeot 308 mudelid. Kõik autod on uued ja hästi varustatud.

Tõukerattad

Kuidas tõukeratast avada?

Tõukeratta avamiseks on vaja kas läbi rakenduse valida kaardivaatelt tõukeratas või skaneerida tõukeratta lenksul oleva kleebise QR-kood.

Kuidas sõita tõukerattaga?

Esmalt lükka tõukeratast natuke edasi, et see tuleks tugijalalt maha. Astu ühe jalaga seisuplaadi peale ning lükka tõukerattale väike hoog sisse. Seejärel vajuta kiirendamiseks lenksu paremal pool olevat gaasinuppu ning aeglustamiseks vasakul pool olevat pidurit. Vasakul käepidemel asub ka kell. Tõukeratta tugijalale tagasi saamiseks vajuta tugijalg maha ning tõmba tõukeratast enda poole.

Avastasin, et tõukeratas ei ole sõidukõlbulik. Kuhu peaksin teatama?

Kindlasti anna teada kui tõukeratas ei ole visuaalselt sõidukõlbulik, rehvid ei ole heas korras ja piisava rõhuga, pidurid või gaas ei tööta korralikult või et tõukeratas teeb sõites kummalisi helisid. Juhul kui tuvastad tõukerattal probleemi anna sellest meile teada meie ööpäevaringsele tuginumbrile +372 605 1144 ning hoolitseme selle eest.

Kuhu võib tõukeratast parkida?

Sõidu lõpetamiseks tuleb tõukeratas parkida samasse kohta, kus sõitu alustasid. Jälgi, et tõukeratas oleks korralikult pargitud selleks ettenähtud parkimisalale nii, et juurdepääsuteed jääks vabaks. 

Soovin tõukeratast ajutiselt parkida. Kuidas saan tõukeratta lukustada?

Ajutiseks peatumiseks/parkimiseks väljaspool rohelist parkimistsooni on võimalik rakenduses kasutada nuppu "Lukusta". Lukustamise ajal jätkub minutipõhine tasu.

Tõukeratta aku sai sõidu ajal tühjaks. Mida teha?

Sõitja kohustus on planeerida oma sõit selliselt, et lõpetad sõidu taas algpunktis, arvestades sealjuures tõukeratta aku seisu. Oled kohustatud tõukeratta jätma parkimisalale ka juhul, kui aku on eelnevalt tühjaks saanud ja tõukerattaga sõita ei saa. Tasu tõukeratta kasutamise eest arvestatakse kuni tõukeratta lukustamiseni sõidu algpunktis. Ratta jätmine kasutaja poolt väljaspool parkimisala võib olla tehniliste meetmetega välistatud või kaasa tuua täiendavad lisatasud.

Osalesin tõukeratta kasutamise ajal õnnetuses, avariis, kahju või tervisekahjustuse tekkimises või mu tõukeratas varastatati. Mida teha?

Teata sellest politseisse telefonil 112 ja helista Avis Now meeskonna ööpäevaringsele tuginumbrile +372 605 1144.

Tõukeratta eeskirjad:

- Sõida tõukerattal üksinda. Tõukerattal mitmekesi sõitmine on ebaseaduslik ning ohtlik.

- Tõukerattaga sõitmine alkoholi või muu mõju all on ebaseaduslik ja rangelt keelatud. See toob kaasa trahvi ja kasutaja blokeerimise Avis Now rakenduses.

- Tõukerattaga sõitmisel tuleb järgida liikluseeskirjasid ja arvestada kaasliiklejatega

- Püsi sõites kõnni-, ratta- või kergliiklusrajal

- Kanna alati kiivrit

Maksmine ja tasud

Kuidas toimub teenuse eest tasumine/arveldamine?

Teenuste eest tasumine toimub kehtiva krediit- või deebetkaardiga (Visa, MasterCard), mille oled rakenduses sidunud oma kontoga. Maksekaardi lisamiseks vali menüüst „Minu konto" ning „Lisa/muuda maksekaarti“. Maksekaardi toimivuse kontrollimiseks broneerime sellelt 50 senti. Summa lisatakse sinu Avis Now kontole ning saad seda kasutada oma järgmise sõidu ettemaksena. Lisada saab ka rohkem kui ühe kaardi. Pärast teenuse kastuamist võtab süsteem kontolt automaatselt raha tarbitud teenuse eest. Arve iga sõidu kohta on teile kättesaadav meie rakenduses "Sõitude ajalugu" all ja saadetakse automaatselt ka sinu e-posti aadressile.

Hinnakiri

- Autod. llma sõidupaketita on auto kasutamise hind 0,08€/min ja 0,22€/km. Kui plaanid sõita kauem kui 4 tundi, siis parima hinna garanteerimiseks soovitame valida meie sõidupakettide seast endale sobiva enne rakenduses sõidu alustamist. Meie sõidupaketid algavad 10 tunnist ning sisaldavad ka kilomeetraaži. Pärast sõidupaketi ostmist tuleb see aktiveerida (rakenduses sõitu alustada) 24 tunni jooksul. 

Sõidupaketi kasutamisel saadetakse kaks arvet - esimene sõidupaketi ostmise järgselt ning teine pärast sõidu lõppu. Juhul kui sõit on jäänud sõidupaketis sisalduva aja- ja/või kilomeetrilimiidi piiresse, on teise arve summa 0€. Limiitide ületamisel tuleb tasuda ületatud aja ja/või kilomeetrite eest jooksva hinnakirja alusel.

- Tõukerattad. Tõukerataste sõidualustustasu on 0,50€, aja tasu 0,07€/min ning pausi tasu 0,03€/min. Ühe sõidu maksimaalne hind on 15€.

Finantsvastutus ja muud sõidukiga seotud kulud

Autod

Omavastutus sõiduki eest kuni 500 €
Liiklusõnnetuse tekitamisel alkoholi või narkootikumide mõju all kuni auto väärtus
Konto jagamine kolmandale isikule 500 €
Kaotatud võtmed 350 €
Keemilise puhastuse tasu (kehtib ka juhul, kui autos on suitsetatud) 200 €
Leppetrahv kasutaja liiklus- või parkimistrahvi menetluskulude katteks 40 €
Hooletu juhtimine 300 €
Sõiduki juhtimine alkoholi või narkootikumide mõju all 2000 €
Trahv kütuse varastamise eest 399 €
Tasu rehvide kahjustamise eest (kui parandada pole võimalik) 60 €
Kaotatud väravapult 150 €

Tõukerattad

Alkoholi või narkootikumide mõju all sõitmine 1000€ ja blokeerimine
Konto jagamine kolmandale isikule 500€
Tõukeratta alast välja jätmine kuni 100€
Vandaalitsemine kuni 1500€
Vastutustundetu sõitmine esimene kord hoiatus,
teine kord blokeerimine
Tõukerattal mitmekesi sõitmine 50€
Lukustamata ja teavitamata maha jäetud tõukeratas 100€
Kui tõukeratas on rendis kauem kui 24h, siis võime oma äranägemisel pidada kõnealust tõukeratast kadunuks või varastatuks ning viimane kasutaja kohustub tasuma leppetrahvi tõukeratta asendamise hüvitamiseks kuni 1500€